Beşir Derneği Türkiye'de Dağıttığı Kurban Payları İle Mahzun Yüzleri Güldürdü

Beşir Derneği Türkiye'de Dağıttığı Kurban Payları İle Mahzun Yüzleri Güldürdü
 17.08.2019  Bu Haber 575 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, 2019 yılında düzenlemiş olduğu vekalet ile kurban kesim organizasyonu kapsamında gönül coğrafyamızın pek çok beldesinde olduğu gibi ülkemizde de ihtiyaç sahiplerine kurban etleri dağıtımı gerçekleştirdi

Kurban Yakınlaşmaktır sloganı ile her sene olduğu gibi bu sene de vekalet ile kurban kesim organizasyonu düzenleyen Beşir Derneği, yurt dışında pek çok ülkede ve ülkemizde dağıttığı kurban paylaları ile binlerce gönüle dokundu. Bu yıl Afrika ve Asya ülkelerine onlarca ekip gönderip bağışçılarının kurban emanetini bizzat yerinde nezaret ederek yerine getiren Beşir Derneği, Yurt içinde de ekiplerinin kesimi yapılan kurbanların pay edilmesi ve yine kesim alanlarından toplanan kurban payları ile ülkemizde yaşayan binlerce mahzunun da bayram sevinci yaşamasına vesile oldu.


Bu kapsamda Ağrı'dan, Tekirdağ'a, Ankara'dan, Şanlıurfa'ya ülkemizin dört bir yanında kurban payları toplayan ve bunun yanında kesimini gerçekleştirdiği kurban bağışlarını pay edip dağıtan Beşir Derneği, bu kurban paylarını binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Yapılan kurban payı dağıtımı neticesinde oldukça mutlu gözüken ihtiyaç sahipleri, bu bayramı boynu bükük geçirmedikleri için Beşir Derneği'ne ve bağışçılarına teşekkürlerini ifade etti.


Beşir Derneği, bağışçıları ve gönüllülerinden aldığı destekler ile her geçen gün iyilik çemberini genişletmeye devam ediyor.