Beşir Derneği İdlibli Mazlumların Yanında Olmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği İdlibli Mazlumların Yanında Olmaya Devam Ediyor
 29.01.2020  Bu Haber 535 Defa Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde rejim güçlerinin saldırısı nedeniyle yüzbinlerce İdlibli mazlumun göç ettiği bölgelere yönelik yardım çalışmalarına devam eden Beşir Derneği, ülkemiz sınırına yakın bulunan Azez'deki Rahme kampında temiz su dağıtımı gerçekleştirdi. İdlibli mahzunların sığındığı bu kampa periyodik olarak gıda paketleri de dağıtan Beşir Ekipleri, bağışçılarının desteği ile gönüller yapmaya devam ediyor.

Suriye'de yaşanan iç savaşın başlangıcından bu yana Beşir Derneği gerek aşevleri, gerek ekmek fırınları gerekse de paylaşım noktaları ile mahzun ve mazlum olan savaş mağdurlarının yanında olmaya devam ediyor. AFAD koordinesinde periyodik olarak bölgede bulunan kamplara gıda ve temiz su yardımı da sağlayan derneğimiz, bağışçılarının desteği ile gönüller yapmaya devam ediyor.


Bu kapsamda İdlib'te yaşanan insanlık dramı sonucu göç eden yüzbinlerce insanın daha yaşanabilir bir ortamda kalmasını amaçlayan Beşir Derneği, bu kapsamda briket ev/Çadır yapımı ile onlara sıcak bir ev sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda başlatılan yardım kampanyası ile İdlibli halkın yanında olmaya devam eden Beşir Ekipleri, mahzun İdliblilerin göç ederek geldikleri Azez bölgesindeki Rahme Kampında temiz su dağıtımı gerçekleştirdi.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek.