Beşir Derneği İdlib'li Mazlumların Yanında Olmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği İdlib'li Mazlumların Yanında Olmaya Devam Ediyor
 1.01.2020  Bu Haber 1452 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından Suriye'nin İdlib şehrinde yaşanan bombardınlar nedeniyle evlerini terk edip derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veren savaş mağduru ailelere yönelik acil gıda ve battaniye dağıtımı yapıldı. Savaşın ilk günlerinden bu yana ülkemizin merhamet elini Suriyeli mazlumlara ulaştıran Beşir Derneği, bağışçılarının desteği ile İdlip'te yaşanan acil durum karşısında ekipleri ile hızlı bir şekide ihtiyaç bölgesine ulaştı.

Beşir Derneği Suriye'de yaşanan insani dram karşısında tüm ekiplerini seferber etmeye devam ediyor. Son olarak İdlib'te yaşanan bombardımanlar nedeniyle evlerini terk edip derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarına acil yardım ulaştıran Beşir Ekipleri, bağışçılarının desteği ile bölgede bulunan mazlumların yanında olmaya devam ediyor.


Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan gıda paketleri ve battaniyeleri İdlipli mazlumlara ulaştıran dernek yetkilileri, soğuk ayaz günlerinin kendini en sert bir şekilde gösterdiği bu günlerde yalın ayak çamurlu yollarda yürüyen mazlumların yanında oldu. Yapılan yardım faaliyetine katılan Beşir Derneği Suriye Koordinatör Yardımcısı Mahmut Şahin :" İdlipte yaşanan uçak saldırıları sonucu binlerce mazlum hayatlarını sürdürebilme adına gördüğünüz derme çatma çadırlarda yaşıyor, kiminin ayakkabısı yok, kiminin üstünde kıyafeti. Allah bağışçılarımızdan razı olsun, bugün onların destekleri ile bir nebze de olsa bu kardeşlerimizin biraz daha rahat etmesini sağladık" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.