Beşir Derneği Erciş'te Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

Beşir Derneği Erciş'te Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor
 19.08.2019  Bu Haber 833 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kendi siparişleri doğrultusunda periyodik olarak hazırlanan yardım paketlerini teslim etti.

Beşir Derneği’nin geliştirdiği “Nitelikli İnsani Yardım Modeli” ile yardıma muhtaç olan aileler, ihtiyaç duydukları kuru gıda, makarna, yağ, tuz, şeker gibi gıda ürünlerini, temizlik ve kozmetik ürünlerini, giyim malzemelerini ve diğer ayni yardım kalemlerinden kendilerine tanımlanan puan miktarınca sipariş ediyor. Sipariş ettikleri ürünler, dernek gönüllüleri aracılığıyla kendilerine ulaştırılıyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Erciş Temsilciliği, ilçede bulunan kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerden aldığı siparişler doğrultusunda hazırladığı yardım paketlerini kapı kapı dolaşarak teslim etti. Geçtiğimiz aylarda düzenli olarak aldıkları yardımları Ağustos ayında da alan aileler, Beşir Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

 

Beşir Derneği geliştirdiği bu sistemle hem büyük bir kaynak israfının önüne geçiyor hem de acil çözülmesi gereken ihtiyaca cevap verebiliyor. Kişilere özel hazırlanmış yardım paketleriyle örneğin pirince ihtiyacı olana mercimek götürülmemiş oluyor. Böylece dağıtım yapmaya değil, yardım yapmaya odaklanılıyor.


İçerik Albümü