Beşir Derneği Azez'de Minik Eller Üşümesin Diye Kışlık Kıyafet Dağıtımı Gerçekleştirdi.

Beşir Derneği Azez'de Minik Eller Üşümesin Diye Kışlık Kıyafet Dağıtımı Gerçekleştirdi.
 27.12.2019  Bu Haber 746 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan kışlık kıyafet ve botlar, Suriye'nin Azez bölgesine bağlı Rahme kampında okuyan öğrencilere dağıtıldı. Yapılan dağıtma işlemleri nedeniyle oldukça mutlu gözüken öğrenciler Beşir Derneği'ne ve bağışçılara teşekkürlerini ifade etti.

Suriye'de yaşanan iç savaşın ilk günlerinden bu yana gerek Cerablus ve Kilis'te bulunan aşevleri ile gerekse de Suriye'nin kuzeyinde bulunan paylaşım mağazaları ile gönüller feth eden Beşir Derneği, kış aylarına girdiğimiz bu günler neticesinde kışlık kıyafet yardımları ile de evlerini terk edip kamplarda hayata tutunmaya çalışan mazlumların yanında olmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan kışlık kıyafet ve botlar, Azez bölgesine bağlı Rahme kampında okuyan savaş mağduru çocuklara dağıtıldı. Yapılan dağıtım organizasyonunda konuşan Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdülhakim Bayram; " Bağışçılarımıza ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ederiz. Hamd olsun yapılan kıyafet bağışları ile inşallah bir nebze olsa da soğuktan korunacaklar" diye konuştu.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek.