Beşir Derneği Arakanda ki Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Beşir Derneği Arakanda ki Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
 24.09.2019  Bu Haber 1588 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Arakanda gerçekleşen soykırım faaliyetinden kaçarak Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesine sığınan yüzbinlerce müslüman için gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda faaliyete geçirdiği 8 bin kişilik Bambu Kent Projesi olan Beşir Anadolu Mahallesini faaliyete geçirip ihtiyaç sahiplerine teslim eden Beşir Derneği, kamp bölgesinde yer alan Sahra Hastanesi Aşevi ile de hastalıklara düçar olmuş Arakanlı kardeşlerimizin sıcak yemek ihtiyacını karşılıyor.

Ulusal ve uluslararası insani yardım organizasyonları düzenleyen Beşir Derneği, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın neresinde mazlum ve mahcup gönül var ise orada bulunup kardeşlerimizin yaralarını dindirmeye devam ediyor. Temel insani yardım malzemelerinden, sağlık kitlerine, yakacak yardımlarından eğitim yardımlarına kadar pek çok ihtiyaç olan ürünü ihtiyacı olan aileler ile buluşturan Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile iyilik halkasını her geçen gün genişletmeye devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği Arakanda gerçekleşen soykırım faaliyetinden kaçarak Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesine sığınan yüzbinlerce müslüman için gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda faaliyete geçirdiği 8 bin kişilik Bambu Kent Projesi olan Beşir Anadolu Mahallesini faaliyete geçirip ihtiyaç sahiplerine teslim eden Beşir Derneği, buna ek olarak yaptırdığı mescit ve çeşmeler ile yaşam mücadelesi veren Arakanlı kardeşlerimizin hayata tutunmalarını sağlamaya devam ediyor. Yine kamp bölgesinde yer alan Sahra Hastanesi Aşevi ile de hastalıklara düçar olmuş Arakanlı kardeşlerimizin sıcak yemek ihtiyacını karşılıyan Beşir Derneği, destekleriniz ile gönüller yapmaya devam ediyor.