Beşir Bangladeş'te Hz. Aişe Çeşmesi'ni Faaliyete Geçirdi

Beşir Bangladeş'te Hz. Aişe Çeşmesi'ni Faaliyete Geçirdi
 1.10.2019  Bu Haber 1019 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Bangladeş'in Dakka şehrine 180 kilometre uzaklıktaki Vaynmeyşin bölgesinde faaliyete geçirdiği Hz.Aişe çeşmesi ile kurumuş dudaklara pınar olmaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ve dünyanın neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa onun yardımına koşmaya gayret eden Beşir Derneği, yürüttüğü Su Kuyusu projesiyle mazlum coğrafyalarda yeni umutların yeşermesine vesile olmaya devam ediyor.

Proje kapsamında öncelikli olarak su ihtiyacı olan bölgeleri uzman ekiplerinin öncülüğünde analiz eden derneğimiz, bölgenin zemin ve toprak yapısına bağlı olarak çeşitli tekniklerden yararlanıp farklı su kuyuları açabiliyor. 

Bağışçılardan aldığı destekle Afrika’da, Orta Asya’da ve temiz içme suyuna muhtaç diğer coğrafyalarda yüzlerce su kuyusu ve çeşme açmaya devam eden derneğimiz, bu sayede hem binlerce insanın temiz ve sağlıklı sulardan istifade etmesine vesile oluyor hem de insanların uzak su kaynaklarına kilometrelerce yol kat etmeden ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Su Kuyusu projemiz kapsamında  Bangladeş'in Vaynmeyşın Bölgesinde çeşme açan Beşir Derneği açılan çeşmeye bağışçımızın talebi üzerine “Hz. Aişe Çeşmesi ” ismi verildi. 500  kişilik köy halkının istifade ettiği su kuyusu, mutluluğa vesile oldu.