Bağışlanan Her Kan Yüzlerce Umut Taşıyor.

Bağışlanan Her Kan Yüzlerce Umut Taşıyor.
 5.02.2019  Bu Haber 715 Defa Görüntülendi

Sosyal projelerimizden biri olan ‘Kan Kardeşim’ projesi ve ‘bir damla, bin umut’ sloganıyla 9 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında binlerce insana umut olmaya devam edeceğiz .

    On binlerce kayıtlı kan bağışçısı bulunan Beşir Derneği, Kan Kardeşim projesiyle bugüne kadar 106.596 ünite kan bağışı yapılmasına vesile oldu. Kızılay ile Beşir Derneği arasında imzalanan resmi protokol çerçevesinde Türkiye'nin her köşesinde kan bağışı çadırları kuruluyor. '' Kan ani değil, sürekli ihtiyaçtır'' düşüncesinden hareketle başlatılan ''Bir Damla Bin Umut''  projesi Kızılay ve Beşir Derneği ortaklığında 9 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında devam edecek.

Projenin diğer ayağını ise online kan bağışı portalı oluşturuyor. www.kankardesim.org adresiyle erişilen bu portal, kana ihtiyacı olan kişiyle kan bağışçısını hızlı bir şekilde bir araya getiriyor. Kan ihtiyacı olan kişiler bu adres üzerinden başvuruda bulunabildikleri gibi kan vermek isteyen gönüllüler de yine aynı portal üzerinden ilgili tarih ve lokasyonları takip ederek kan bağışına destek olabiliyor.


Kan Bağışı Projesinin Gerçekleşeceği Tarihler ve Bölgeler


Kızılay iş birliği ile Beşir Derneği'nin hayata geçirdiği Kan Kardeşim Projesi ;

9-10 Şubatta Bayrampaşa, Beyoğlu, Fatih, Sarıyer, Lüleburgaz, Çorlu, Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir ,

16–17 Şubatta Gaziosmanpaşa, Güngören, Şişli, Çatalca, Çerkezköy, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Kırklareli'nde, 

23-24 Şubatta Kağıthane, Zeytinburnu, Bahçelievler, Çağlayan, Tekirdağ, Bağcılar, Esenyurt, Hadımköy, Edirne'de,

2-3 Mart tarihlerinde ise Esenler, Eyüp, Sultangazi, Selimpaşa, Silivri,Küçükçekmece ve  Halkalı'da gerçekleşecek.

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için Bir Damla, Bin Umut kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya  devam ediyoruz. 

Kampanyalarımıza tüm halkımız davetlidir.