Azez'de Bulunan Şehitler Kampında Gıda Dağıtımı Gerçekleştirildi.

Azez'de Bulunan Şehitler Kampında Gıda Dağıtımı Gerçekleştirildi.
 12.07.2019  Bu Haber 556 Defa Görüntülendi

Kurulduğu günden bu yana nerede mahzun ve mahcup bir gönül var ise orada olmaya çalışan Beşir Derneği, bunun yanında 8 yıldır devam eden Suriye iç savaşı sonucunda mülteci konumuna düşen kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor. Beşir Derneği, bu kapsamda Azez'de bulunan Şehitler kampında gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

Beşir Derneği,  yaklaşık 8 yıldır devam eden savaş sebebiyle insani yoksunluk ve yoksulluğun artarak devam ettiği Suriye’deki kamplarda hayata tutunmaya çalışan savaş mağduru aileler için yürüttüğü insani yardım faaliyetleriyle hayırlara vesile olmaya devam ediyor.

 

 

Zorlu şartlara rağmen yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden Beşir Derneği, Suriye’nin Azez bölgesinde yer alan Şehitler Kampındaki savaş mağduru ailelere gıda, sıcak yemek ve ekmek yardımlarında bulundu. Yapılan yardımlar, kamptaki ailelerin sevincine vesile oldu.

 

 

Derneğimizin ihtiyaç sahiplerine yönelik yürüttüğü gıda, giyim, yakacak, sağlık, battaniye ve temizlik malzemesi yardımı gibi yardım faaliyetlerinin yanı sıra mobil aşevleri, fırın ve paylaşım mağazalarıyla yapılan yardımlar da Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

 

Cerablus’ta aşevi ve yardım mağazası, İdlib’in Etarip ve Eriha bölgelerinde sosyal marketler, Afrin, Azez, Halep ve daha pek çok bölgedeki güvenli alanlarda kurulan kamplarda çeşitli yardımlarda bulunan Beşir Derneği, savaş mağduru ailelere yönelik yardım çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.