Arakan’daki Kardeşlerine Bileziğini Bağışladı

Arakan’daki Kardeşlerine Bileziğini Bağışladı
 24.10.2017  Bu Haber 5479 Defa Görüntülendi

Zulmün kol gezdiği topraklara Kocaeli’den yardım eli uzandı. O ellerden birinde ise bilezik vardı. Hayırsever bağışçımız, bileziğini Arakan’a gönderdi.

Kocaeli’nin Derince ilçesindeki Beşir Derneği Temsilciliği’nde engin gönüllü hayırsever bir bağışçımız, Türkiye dışındaki dünya ülkelerinin sessiz kaldığı Arakan zulümlerine kendi gücü nispetince dur diyebilmek için kolundaki bileziğini bağışladı.

 

Beşir Derneği’nin, ‘Arakan Yalnız Değil, Kardeşine Sahip Çık’ diyerek başlattığı yardım çalışmalarına bileziğini bağışlayarak destek veren hayırsever bağışçımız, vicdanların sesi oldu.

 

Beşir Derneği Derince Temsilcisi Ahmet Kandemir yaptığı açıklamada, Arakan’da yaşanan zulme insanımızın sessiz kalamadığını belirtti ve ‘Kolundaki bileziği çıkarıp Arakan’a ulaştırılmak üzere bize teslim eden kardeşimiz bizi çok duygulandırdı. Dernek olarak Türkiye’de ve dünyada insanların hayrına vesile olma gayretiyle binlerce faaliyet gerçekleştiriyoruz ancak böylesi fedakârlıklar, bizleri ayrı bir hissiyata bürüyor ve doğru yerde doğru işi yaptığımıza bir kez daha seviniyoruz.’ dedi.
İçerik Albümü