Arakan Kamplarında Bulunan Sahra Hastanesi Aşevimizden Sıcak Yemek Dağıtmaya Devam Ediyoruz.

Arakan Kamplarında Bulunan Sahra Hastanesi Aşevimizden Sıcak Yemek Dağıtmaya Devam Ediyoruz.
 29.01.2019  Bu Haber 1340 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Arakanlı savaş mağduru kardeşlerimizin yaşadığı Kutupalong kampında açtığı Sahra Hastanesi Aşevi ile binlerce Arakanlının sıcak yemek ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Türkiye'de bulunan 237 temsilciliği ile ülkemizin dört bir yanına insani yardımı götüren Beşir Derneği, gönül coğrafyamızın mahzun ve mahcup kalmış bölgelerine de ülkemizin merhamet elini ulaştırmaya devam ediyor. Yaşanılan iç savaş sonrası milyonlarca Arakanlı mültecinin göç ettiği Bangladeşte, Devletimizin açtığı sahra hastanesinin yanına aşevi inşa eden Beşir Derneği, burada hizmet veren doktorların, personellerin ve bölgede yaşayan Arakanlı savaş mağdurların sıcak yemek ihtiyacını gidermeye devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği, 2018 yılının başında hizmete açtığı sahra hastanesi aşevinden şimdiye kadar 50 binin üstünde kişi faydalandı. Bunun yanında belirli periyotlarla dağıtılan sağlık kitleri ile birlikte yaşanılan hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerini de uygulayan Beşir Derneği, Bangladeş'in Cox Bazar bölgesinde bulunan Thangkhali kampında faaliyete geçirdiği 8000 kişilik bambu kent projesi ile de, derme çatma çadırlarda yaşayan Arakanlı kardeşlerimizin barınma ihtiyacını da karşıladı.


Bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile yardımlaşma ve hizmet ağını her geçen gün genişleten Beşir Derneği, ülkemizi yurt dışında gururla temsil etmeye devam ediyor.