Arakan Halkı Yardımlarınızı Bekliyor, Kardeşini Unutma

Arakan Halkı Yardımlarınızı Bekliyor, Kardeşini Unutma
 12.09.2019  Bu Haber 904 Defa Görüntülendi

Arakanda meydana gelen soykırım felaketi sonrası yüzbinlerce insan yerinden edilmiş, onbinlerce insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Hali hazırda Bangladeş'te bulunan derme çatma çadırlarda hayatını sürdürmeye çalışan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için 8 bin kişilik Beşir Anadolu Mahallesini inşa eden Beşir Derneği, bu hizmeti ile birlikte faaliyetlerine devam eden Arakan Sahra Hastanesi Aşevi projesi ile de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyor. Fakat Arakan’da yaşanan insanlık dramı maalesef gündemde yer bulamayınca unutulmakta ve bağışların azalması tüm bu faaliyetleri durdurma aşamasına getirmektedir. Yardımlara devam edebilmek için desteğinize ihtiyacımız var!

Arakan'da 2012'de Budist çetelerin çıkardığı olaylarda binlerce Müslüman katledilmiş, ev, iş yeri ve köyler ateşe verilmişti. Uluslararası kuruluşların, yayımladıkları uydu görüntüleriyle yüzlerce köyün yok edildiğini kanıtladı. Ne acıdır ki bu yaşananlar uluslararası toplum ve kurumlar tarafından görmemezlikten geliniyor. 

Kamplar bölgesinde sağlık, eğitim, gıda, su ve barınma sorunu had safhada.Başta Türk STK'ları olmak üzere uluslararası örgütlerin yardımları Arakanlı muhacirlerin tek umudu. 

Diğer STK'lar gibi Beşir Derneği'de yıllardır bölgede faaliyet yapmaktadır. Bangladeş Arakan kamplarında 1000 konutluk kent inşa ederek 8 bin muhacirin barınmasını sağladı. Aşevi ile hastaların günlük gıda ihtiyacı karşılanıyor, düzenli olarak gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıtılmakta. 

Arakan’da yaşanan insanlık dramı maalesef gündemde yer bulamayınca unutulmakta ve bağışların azalması tüm bu faaliyetleri durdurma aşamasına getirmektedir.

Yardımlara devam edebilmek için desteğinize ihtiyacımız var!

Destek vermek için;

besir.org/arakan


ARAKAN yaz 4042'ye Gönder 5 TL

ARAKAN yaz 4032'ye Gönder 10 TL