Akdeniz Bölge Müdürlüğünden İnsani Yardım Tır'ı

Akdeniz Bölge Müdürlüğünden İnsani Yardım Tır'ı
 10.10.2019  Bu Haber 394 Defa Görüntülendi

Beşir Deneği, bağışçı ve gönüllülerinin Desteği ile Akdeniz Bölge Müdürlüğü Lojistik Merkezinden Kilis ve Reyhanlı'da bulunan Aş evi ve ekmek fırınlarına bir tır dolusu yardım malzemesini dualar eşliğinde uğurladı. İç savaşın başladığı 2010 yılından bu yanan gerek açmış olduğu aşevleri ile gerek ekmek fırınları ile gerekse de paylaşım noktaları ile bölge halkının yanın olan Beşir Derneği, her geçen gün iyilik halkasını genişletmeye devam ediyor.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle Suriye’deki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği, içinde gıda malzemeleri olan bir TIR dolusu yardım malzemesini Konya'dan dualarla uğurladı. Yapılan merasime Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin, Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD yetkilileri, bağışçılar ve gönüllüler katıldı. Yardım TIR’ı Suriyeli savaş mağduru ailelerin yaşadığı bölgelere doğru yola çıktı.


Yapılan merasimde konuşan Şahin: "İyilik Gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli olarak gıda ve benzeri yardımlarda bulunuyor, yaşlı insanları ziyaret ediyor, çocuklara ve gençlere vakıf ruhunu anlatıyoruz. Beşir Derneği bünyesinde gönüllü hizmet ekimizle; Hayır sahiplerini bilgilendirme yaparak, Onların destek ve katkılarıyla gönüller yapma gayretindeyiz. Bugün de burada insani yardım tırımızı uğurluyoruz. Bu hayra vesile olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.