Ramazan 2018

Ramazan 2018
 15.2.2013  Bu Haber 15555 Defa Görüntülendi

BU RAMAZAN DA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYORUZ

Siz de fitre, zekât ve bağışlarınızla Türkiye ve dünyadaki milyonlarca ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürün.

 

‘Gönüller Yapmaya Geldik’ diyerek Türkiye’de ve dünyada binlerce gönüllüsüyle insani yardım çalışmaları yürüten derneğimiz, mübarek Ramazan-ı Şerif’te her zamankinden fazla gayret ve iştiyakla gönülden gönüle misafir oluyor ve iyilik köprüleri kuruyoruz.

 

Bu Ramazan da hep birlikte yüzler güldürmek için çalışmalarımızı tamamladık. Savaş mağduru yetimler, yolda kalmışlar, mazlum ve mahzun gönüller ve tüm ihtiyaç sahipleri için birden çok yardım kampanyası gerçekleştireceğiz. Büyüklerin tecrübe ve irfanla ortaya koyduğu “Başkalarına iyilik yaptığın zaman kendine iyilik yaptığını bil.” düsturundan aldığımız güç ve ilhamla hem değerli bağışçılarımızın hem de yardıma duçar olmuş insanların iyiliğine bu Ramazan’da da vesile olabilmenin heyecanıyla on bir ayın sultanını bekliyoruz.

 

Zekât ve fitrelerinizle Türkiye’de ve tüm dünyada kimsesizlerin, muhtaçların ve yetimlerin yüzlerini güldürebilir, bu vesileyle kendinize ve ihtiyaç sahiplerine iyilikte bulunabilirsiniz.

 

Bu Ramazan; içerisinde nohut, pirinç, bulgur, salça, reçel, şeker, yağ, çay, tuz, un gibi temel gıda maddelerinin olduğu kumanya bağışında bulunup, ihtiyaç sahibi bir ailenin mutfak ihtiyacını karşılamamıza yardımcı olabilirsiniz. (85 TL)

 

Ailenizle yaşadığınız iftar sevincini bir başka ailenin de yaşaması için kişi başı 15 TL olarak nakdi iftar bağışı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bayramlık kıyafet bağışlarınızla bir yetimin, bir ihtiyaç sahibinin bayramlığını tedarik edebilir; onların da bayram coşkusunu doyasıya yaşamasına, binlerce Büceyr’in Beşir’e tebdil olmasına vesile olabilirsiniz. (80 TL)

 

Adak, şükür, akika ve nafile kurban bağışlarınızı derneğimiz aracılığıyla Türkiye’de veya dünyadaki mahzun ve mahcup gönüllere ulaştırabilirsiniz. Kurban bağışlarınızı web sitemizin online bağış bölümünden gerçekleştirebilir veya (0216) 375 4042 numaralı çağrı merkezimizi arayarak banka hesap bilgilerimiz ve diğer bağış yöntemlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. (Bir Hisse Bedeli 700 TL)

 

‘Bir Kap Bir Kalp’ projemize bu Ramazan da devam ediyoruz. Fabrikada yahut herhangi yemek şirketinde üretilmiş yemekleri değil, bağışçılarımızın kendi emekleriyle bizzat pişirmiş olduğu yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

 

Toplumda unutulmaya yüz tutmuş güzellikleri yeniden canlandırmayı ve bu sayede ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasına sizlerin vesilesiyle bir kap sıcak yemek ulaştırabilmeyi amaçladığımız projemizle tüm Türkiye’de her gün evden eve iftar yemeği götüreceğiz.

 

Sizlerin tıpkı bir misafir ağırlar gibi özenle hazırladığı çorba, ana yemek, pilav/makarna çeşitleri başta olmak üzere tatlı, salata, meyve, içecek gibi malzemelerle de zenginleştirilmiş iftarlıkları; içerisinde yetim bulunan, savaş mağduru olan, mazlum ve kimsesiz kalan, iftar yemeği dahi pişiremeyecek kadar ihtiyaç sahibi olan yüzbinlerce aileye teslim edeceğiz.