Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan Beşir Derneği’ne Ziyaret

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan Beşir Derneği’ne Ziyaret
 20.6.2018  Bu Haber 3947 Defa Görüntülendi

24 Haziran seçimleri öncesi memleketi Sivas’ta bulunan ve bir takım ziyaretler gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Beşir Derneği Sivas Temsilciliği’ni de ziyaret etti.


Kamu yararına çalışan uluslararası insani yardım derneği statüsünde yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini durmaksızın sürdüren Beşir Derneği’nin Türkiye genelinde 250’ye yakın temsilciliği ve 30’dan fazla Paylaşım Noktası bulunuyor.

 

‘Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya geldik’ diyerek eğitimden sağlığa, giyimden gıdaya, sağlıktan barınmaya, yakacaktan su kuyusuna varana kadar pek çok alanda insani yardım faaliyetleri gerçekleştiren Beşir Derneği’nin Sivas Temsilciliği’ne devlet ricalinden önemli bir ziyaret gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Beşir Derneği Sivas Temsilciliği’ni ziyaret etti.

 

Beşir Derneği Sivas Temsilcisi Süha Yılmaz’ın refakat ettiği ziyarete TÜMSİAD Sivas Şube Başkanı Fatih Şener ve heyeti de eşlik etti. Beşir Derneği’nin faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgiler alan İsmet Yılmaz, Türkiye’nin AFAD ve Kızılay başta olmak üzere diğer STK’larla birlikte hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok önemli insani yardım çalışmalarına imza attığını ve bu çalışmalarla Türkiye’nin gücünün iyi bir şekilde temsil edildiğini ifade ederek, “Beşir Derneği de yapmakta olduğu insani yardım faaliyetleriyle kesinlikle teşekkürü hak ediyor” dedi.

 

Beşir Derneği Sivas Temsilcisi Süha Yılmaz ve beraberindekiler ise Bakan İsmet Yılmaz’ın ziyaretinden onur duyduklarını ifade ederek kendilerine teşekkür etti.