Filistin’de Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçtik

Filistin’de Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçtik
 15.05.2018  Bu Haber 5067 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği olarak, Gazze’de, elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şey olmadığı halde katledilen onlarca masum insana yardım etmek için harekete geçtik.


İnsanlığın kadim şehri, selam yurdu ve İslam’ın ilk kıblesi Kudüs; barbarca bir işgal ile maalesef yine karşı karşıyadır. İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bir anlayış, Kudüs’ü işgalci bir topluluğa teslim etme adına tam bir vahşet uygulamaktadır. Mübarek Ramazan-ı Şerif’in kutlu iklimi, müminler için neşe kaynağı olacakken Gazze’de, elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şey olmayan onlarca masum insan, bütün dünyanın gözü önünde hunharca katledilmiştir.

 

Beşir Derneği olarak bu zulme sessiz kalamazdık ve kalmadık. Filistin’de yaraları sarmak için harekete geçtik. Genel Müdürümüz Fatih Sarıyar, “ABD'nin, Filistin toprağı olan Kudüs'te İsrail adına temsilcilik açması ve İsrail'in Gazzeli kardeşlerimizi katletmesi kabul edilemez!” diyerek yazılı açıklamada bulundu ve katliamı telin etti. Şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılar için de acil şifalar dileyen Sarıyar, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“ABD ya da İsrail ne yaparsa yapsın biz Müslümanlar için gerçek hiçbir zaman değişmeyecektir. Kudüs’ün statüsünde değişiklik yapmaya yönelik her türlü girişim gayri hukuki ve art niyetlidir. Bunu asla kabul etmeyeceğiz. Beşir Derneği olarak bizler, her durumda mazlum Filistin halkının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Gerekli yardım ve destek için hazırlıklarımızı tamamladık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.”

 

Gazze’de Beşir Derneği tarafından yetim çocuklar için açılan anaokulundan ve daha önceki dönemlerde yapılan gıda ve diğer yardımlardan da bahseden Sarıyar, “İlaç, gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerini Gazze'ye ulaştırmakla ilgili tüm olasılıkları titizlikle değerlendiriyoruz. Daha önce yardımlarımızı nasıl ulaştırdıysak bugün de Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız.” dedi.

 

Fatih Sarıyar, son olarak tüm vicdan sahibi insanlara çağrıda bulundu ve şöyle dedi:

 

“İsrail'in katliamlarına hep birlikte dur demeliyiz. ABD, bölgede huzuru bozmak için tüm hassasiyetleri bilinçli bir şekilde, kasten ihlal ediyor. Amaçları, mazlum ve masum Gazze halkına zulmederek mübarek Ramazan öncesi tüm Müslümanlara acı vermek ve huzuru bozmak. Bu zulme seyirci kalmamalı ve her daim kardeşlerimizin yanında olmalıyız.”

 

Filistin Halkına Yardım Etmek İçin:

Filistin Yaz 4032'ye Gönder 10₺

www.bagis.besir.org.tr