Su Kuyuları Projesi
...
 25.5.2016  Bu Haber 4918 Defa Görüntülendi

Su, hayattır...

Canlıların hayatını devam ettirebilmesi için en önemli yaşam kaynağı olan su, aynı zamanda medeniyetlerin gelişimi için de en temel ihtiyaçlardan biridir.

Dünyanın kurak ve yoksul bölgelerinden Afrika ve Asya kıtalarındaki birçok ülkedeki insanlar, en büyük sorunlardan biri halinde olan susuzlukla mücadele etmektedirler. Bu ülkelerdeki insanlar, kısıtlı su alanlarından taşıma ile kullandıkları suların çamurlu ve mikroplu olması sebebiyle çeşitli hastalıklar  ve ölümlerle burun buruna kalmaktadırlar. Fakirlikle, sosyal ve siyasi problemlerle boğuşan bu bölgelerdeki insanların temiz suya ulaşmaları nerdeyse imkansız hale gelmiştir. İnsanlar temiz suya ulaşabilmek için ellerinde su bidonları ile kilometrelerce yol katetmekte ve hayatlarının büyük kısmını bu su yollarında geçirmektedirler. Yerin 30-40 metre altıda çıkabilecek suya imkansızlıklardan dolayı ulaşamamaktadırlar.

Beşir Derneği, sizlerin yardımları ile, ihtiyaç olan bölgeleri seçmekte, su kuyuları açmakta, binlerce insanın temiz ve sağlıklı suya kavuşmaları için hizmet vermekte ve açılan bir su kuyusundan binlerce kişi istifade edebilmektedir.

Kuyuların açılacağı yerler uzman kişiler tarafından tespit edildikten sonra çalışmalar yapılmaktadır.

Ayrıca, suyun hijyenik olması için kuyuların üstü betonla kapatılmakta ve üzerine el pompası konarak etrafı yüksek betonla çevrilip, hayvanların da istifade etmesi için yalak yapılmaktadır.

Su kuyuları, bölgelerdeki fiziki şartlara göre farklılıklar göstermektedir. Açılan su kuyularının maliyetleri, teknik olarak yüzeyden veya derinden çıkarılan suya göre  ve açılacak ülkeleye göre farklı olmaktadır.  Bu projeye destek vetmek veya bilgi alamak için lütfen bizi arayınız.